Wolontariusze Fundacji Dr Clown zorganizowali nietypowy Dzień Dziecka [Audio + WIDEO]

2020-06-02 12:15 Dorota Gut
Dr Clown
Autor: Dorota Gut

Choć przyjęcia na szpitalne oddziały zostały wznowione to ze względów bezpieczeństwa wolontariusze dalej nie mogą odwiedzać chorych. Dla członków Fundacji Dr Clown to nie problem. W tym roku zorganizowali oni Dzień Dziecka pod szpitalnymi oknami. Nie zabrakło kolorowych balonów i baniek mydlanych. Mali pacjenci Szpitala Uniwersyteckiego otrzymali też wcześniej drobne upominki.

Wolontariusze zebrali się pod szpitalnymi oknami po południu. Jedną z atrakcji były kolorowe stroje wolontariuszy oraz bańki mydlane.

Ponieważ nie mogliśmy wejść przez drzwi to chcemy się dostać troszkę przez okna dzieci. Mamy tu dwa oddziały dziecięce, oddział chirurgii dziecięcej i urologii oraz oddział pediatrii. Puszczamy bańki, są balony z helem

- mówi Ewelina Gałecka, pełnomocniczka Fundacji Dr Clown oddział w Zielonej Górze. Wcześniej dzieci otrzymały drobne upominki wśród których były bańki mydlane oraz kolorowanki. Dzieci z okien widziały też poprzyczepiane do drzew kolorowe balony.

Wolontariusze Fundacji dr Clown zazwyczaj odwiedzają szpitalne odziały poprzebierani za bajkowe postaci. Ich mottem jest leczenie śmiechem. W związku z epidemią koronawiruisa od kilku tygodni nie mogą oni odwiedzać małych pacjentów.

Posłuchajcie relacji reporterki ESKI - Doroty Gut
Dzień dziecka pod oknami szpitala w Zielonej Górze

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.