Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost. Budynek

i

Autor: H.S

Inwestycja

Umowa na budowę nowej płyty lotniska Zielona Góra-Babimost podpisana! Kiedy ruszą prace?

Rekordy pasażerów w Porcie Lotniczym Zielona Góra-Babimost to dla wielu Lubuszan powód do dumy. Nim nowe kierunki pojawią się z tego lotniska, będą nowe zmiany. Umowa na budowę nowej płyty lubuskiego lotniska podpisana. Kiedy ruszą prace?

Ilu pasażerów obsłużono w 2024 r. w Zielonej Górze-Babimoście?

W lutym 2024 r.  Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost odprawił ponad 4 tys. 45 pasażerów. To wynik trzykrotnie większy niż w tym samym okresie 2019 roku, kiedy z usług lubuskiego portu skorzystało 1,3 tys. osób. Przypomnijmy, że luty jest najkrótszym miesiącem w roku. Jak informuje dalej PPL w swoim komunikacie od początku 2024 r. w Babimoście odprawiono łącznie 7 tys. 581 podróżnych. To o 4,7 tys. więcej niż w ciągu dwóch pierwszych miesięcy 2019 roku. Od początku 2024 roku Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost port odprawił 12 tys. 082 podróżnych. Niewiele niższy do tego osiągniętego w całym pierwszym kwartale 2019 roku, kiedy to lotnisko w Babimoście odprawiło 4 tys. 518 osób.

Pasażerowie, którzy zdecydują się na lot z lubuskiego lotniska mają wiele kierunków do wyboru, a są to np. loty do Turcji czy Egiptu. Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost obsługuje także loty krajowe do Warszawy.

Lotnisko na Bemowie zamknięte dla cywili. Kontrolerzy domagali się podwyżek

Nowa płyta lotniska i terminal w Zielonej Górze-Babimoście

16 kwietnia została podpisana umowa na budowę nowej płyty lotniska Zielona Góra-Babimost. W podpisaniu umowy uczestniczyli członek Zarządu Województwa Lubuskiego Grzegorz Potęga, prezes zarządu spółki Lotnisko Zielona Góra-Babimost Mariusz Stokłosa, przedstawiciel spółki Robert Narkun oraz Paweł Gołębiowski z Pracowni Architektonicznej PROPAGO. Przypomnijmy, że to nie koniec inwestycji w Nowym Kramsku. Lubuskie lotnisko doczeka się także nowego terminala, a nowa płyta jest komplementarna właśnie z tym projektem. Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w ciągu najbliższych 4 miesięcy Pracownia Architektoniczna PROPAGO Paweł Gołębiowski z siedzibą w Zielonej Górze przeprowadzi niezbędne prace projektowe umożliwiające wybór wykonawcy na roboty budowlane. Po zakończeniu prac lotnisko w Zielonej Górze- Babimoście zyska a przepustowości i tym samym będzie mogło obsłużyć 150 tys. pasażerów rocznie. Kiedy rozpoczną się prace nad nowym terminalem? Kiedy nowa płyta lotniska w Babimoście?

Nie podano jeszcze dokładnych informacji, kiedy i ile potrwają prace nad nowym terminalem oraz płytą lotniska w Babimoście. Na naszym portalu będziemy informować na bieżąco o kolejnych aktualizacjach w tym temacie.

Hybrid MMA 4 w Zielonej Górze. Emocjonujące starcia w oktagonie

Sonda
Boisz się latać samolotem?