Ciekawostki

Te emotki kochali Polacy! Pamiętasz Gadu-Gadu? Przypomnij sobie te emotikony [galeria]

Komunikator Gadu-Gadu, znane również jako GG, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych komunikatorów internetowych w Polsce. Jest to program komunikacyjny, który przez wiele lat pełnił ważną rolę w życiu polskich internautów. Na pewno używaliście tych emotikonek w rozmowach! Zobaczcie naszą galerię z nimi w roli głównej. Pamiętacie je?

Krótka historia Gadu-Gadu

W 2000 r. powstaje Gadu-Gadu. Pierwszego dnia działania komunikatora zarejestrowało się ponad 10 tys. użytkowników. W 2001 r. z Gadu-Gadu korzysta już 250 tys. internautów. Wraz ze wzrostem popularności komunikatora GG, zostają uruchomione serwisy społecznościowe: MojaGeneracja.pl, Fora.pl, mikroblog Blip.pl, serwis edukacyjny Nauka.pl. W 2006 r. powstaje Gadu Radio, później przekształcone w Open.fm oraz Gadu-Gadu naGłos, czyli telefonia internetowa VoIP. GG Network S.A wchodzi na Giełdę Papierów Wartościowych w 2007 r. Rok później spółka trafia w ręce koncernu Naspers i ściąga GG z giełdy. W 2009 r. powstaje telefonia komórkowa Gadu Air, która wykorzystuje infrastrukturę Polkometla. W 2011 roku Gadu-Gadu miało 6 mln realnych użytkowników. W 2015 r. GG przejmuje cypryjski fundusz inwestycyjny Xevin. W 2018 r. Fintecom odkupuje GG i sprawdza je z powrotem do Polski.  

Polacy od razu pokochali komunikator Gadu-Gadu! W miarę jak Gadu-Gadu zdobywało popularność, jego twórcy nieustannie rozwijali i ulepszali program. Dodawano nowe funkcje, poprawiano bezpieczeństwo oraz wydajność. GG zyskało także wersje mobilne, co umożliwiło użytkownikom komunikację na smartfonach i tabletach. Później inne platformy zyskiwały na popularności i GG stanęło, gdzieś z boku. Mimo, że słuch o GG na chwilę ucichł. To pamięć z pewnością nie powinna szwankować. Przygotowaliśmy poniżej specjalną galerię zdjęć z emotikonami, które używaliście na Gadu-Gadu. Gwarantujemy, że poczujecie sentyment. 

Pamiętacie emotikony z Gadu-Gadu? Sprawdźcie naszą galerię