Zadar

i

Autor: IvanVuksa / www.pixabay.com

LOTY

Słoneczna Chorwacja na wyciągnięcie ręki! Nowe połączenia lotnicze z Zielonej Góry do Zadaru

2023-05-17 12:11

Polskie Linie Lotnicze LOT podały, że już w czerwcu odbędzie się pierwszy lot z Zielonej Góry do chorwackiej miejscowości Zadar. Loty będą się odbywać przez całe wakacje. Znamy szczegóły!

Samolotem z Zielonej Góry do Zadaru

Chorwacja to całkiem nowy kierunek na mapie lotniczych połączeń z Zielonej Góry. Pierwszy samolot do Zadaru wystartuje z portu lotniczego Zielona Góra-Babimost już 11. czerwca o godzinie 15:35. Powrót zaplanowano na godzinę 18:05.

Loty będą się odbywały raz w tygodniu, w każdą niedzielę aż do 17. września. Sam przelot w jedną stronę (bez przesiadek) trwa niespełna dwie godziny, a koszty biletów zaczynają się od niecałych 300 zł. Oczywiście wszystko zależy od tego kiedy kupisz bilet.

Zadar - słoneczne miejsce, które warto odwiedzić

Zadar to miasto położone w środkowej Dalmacji nad Morzem Adriatyckim. Znajduje się tu port handlowy, rybacki i lotniczy. Latem, w lipcu i sierpniu, temperatura oscyluje tu w granicach 27 stopni i więcej (w czerwcu i wrześniu jest niewiele mniej).

Turyści mogą wypoczywać na kilku pięknych plażach podziwiając turkusowe morze. Oprócz tego można skorzystać z licznych atrakcji. Wśród nich między innymi:

1. Kościół św. Donata, znajdujacy się na największym placu Zadaru, czyli Trgu Opatice Čike

2. Muzeum Archologiczne

3. Rzymskie forum i ruiny rzymskich budowli

4. Katedra św. Anastazji

5. Kościoły gotyckie

6. Barokowe pałace

7. Renesansowa loggia

Z Zadaru organizowane są też różnego rodzaju wycieczki i rejsy. To z pewnością miejscowość, którą warto odwiedzić latem. Zwłaszcza, że teraz będzie to takie łatwe!

Sonda
Boisz się latać samolotem?
Lądowanie pierwszego samolotu w Radomiu