Ruszyła akcja "Senior+". Samorządy mogą składać swoje oferty

2022-11-24 12:20
Senior / zdjęcie ilustracyjne
Autor: Pixabay Kalisz. Oszuści nie mieli litości dla 80-latka! Senior stracił oszczędności życia!

Od 21 listopada 2022 (poniedziałek) Samorządy mogą składać wnioski w otwartym konkursie "Senior+" na lata 2021-2025. Budżet na przyszły 2023 rok to aż 60 milionów złotych. Jak złożyć wniosek i na co można przeznaczyć przyznane pieniądze? Odpowiadamy na te i inne pytania dotyczące akcji.

Otwarty konkurs "Senior+". Jak złożyć wniosek? W takim terminie? Znamy daty

Samorządy mogą składać wnioski w otwartym konkursie "Senior+" w terminie od 21 listopada 2022 roku do 5 stycznia 2023 roku, do godziny 16:00. Ubieganie się o dotacje przez Samorządy ma pomóc w tworzeniu ośrodków wsparcia "Senior+". Wsparcie również funkcjonowania istniejących Dziennych Doków i Klubów "Senior+". Oferty można składać przez internet, za pomocą Generatora Danych Obsługi Dotacji na stronie das.mrpips.gov.pl. Najpierw należy wypełnić ofertę, zapisać i złożyć za pomocą przycisku "złóż ofertę".

Jaki jest cel programu "Senior+"?

Celem programu "Senior+", jak podaje Lubuski Urząd Wojewódzki, jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym osób starszych.

Kiedy wyniki programu "Senior+"

Wyniki konkursu "Senior+" zostaną ogłoszone nie później niż do dnia 17 marca 2023 roku.

Więcej informacji na temat akcji "Senior+" znajduje się tutaj 

Odpowiedzi na pytania dotyczące programu "Senior+" można znaleźć tutaj 

Sonda
Popierasz takie akcje dla seniorów?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają