Regały w bibliotece

i

Autor: pixabay.com

Kultura

Noc Bibliotek 2023 w Zielonej Górze. Co będzie się działo? Program

Już niebawem odbędzie się IX wydanie Nocy Bibliotek. Z tej okazji Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży w Zielonej Górze przygotowało moc atrakcji! Co w programie? Kiedy odbywa się Noc Bibliotek? Poniżej znajdziecie więcej informacji.

Noc Bibliotek 2023 w Zielonej Górze. Biblioteka Norwida zaprasza

Już 7 października, w sobotę przy al. Wojska Polskiego 9 odbędzie się po raz kolejny Noc Bibliotek. Tegorocznym hasłem akcji jest "Absurd nie czytać". Całe rodziny będą mogły wspólnie uczestniczyć w specjalnie przygotowanym przez Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży - Biblioteka Pana Kleksa z tej okazji programie. Mile widziani są mole książkowi jak i ci, którzy chcą dopiero zacząć swoją przygodę z czytaniem.

Narodowe czytanie - Ballady i Romanse w Przeworsku

Program Nocy Bibliotek 2023 w Zielonej Górze

Noc Bibliotek odbędzie się 7 października, od godz. 19:00 do 21:00. W Bibliotece Pana Kleksa w Zielonej Górze dla wszystkich zainteresowanych przygotowano wiele atrakcji, są to m.in.:

  • kolorowanki
  • rebusy
  • warsztaty manualne - wykonaj „lalki motanki”, czyli warsztaty z tworzenia lalek z gałganków, które poprowadzi Oksana Palii
  • wypożyczanie książek
  • warsztaty - stań się bohaterem z książek dla dzieci, czyli wykonanie maski nawiązującej do wybranej postaci książkowej; warsztaty poprowadzi Dorota Rymarz, właścicielka firmy „Julu-zulu- krawiectwo i rękodzieło dla dzieci”
  • pokaz filmu "Moja mama Gorylica" od 19:30 do 20:45

Te lektury czytano w czasach PRL. Sprawdź czy je wszystkie pamiętasz. Przyporządkuj autora do dzieła. QUIZ

Pytanie 1 z 15
Jak nazywa się autor, który się napisał książkę pt. "Popiół i diament"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE