Nie lada gratka dla miłośników historii!

2022-05-05 7:35

Dziś kolejna odsłona cyklu wykładów pod hasłem "O archeologii przy kawie". Tym razem gościem Muzeum Archeologicznego Środkowego Nadodrza w Zielonej Górze - Świdnicy będzie archeolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego - dr Przemysław Nocuń. Opowie on o swoich odkryciach dokonanych w wieży w Siedlęcinie.

Coś dla miłośników historii i opowieści o rycerzach. Już dziś kolejna odsłona projektu "O archeologii przy kawie". Tym razem do Muzeum Środkowego Nadodrza w Zielonej Górze - Świdnicy przyjedzie archeolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który opowie o swoich odkryciach w wieży w Siedlęcinie, niedaleko Jeleniej Góry.

QUIZ: Czy jesteś gotowy na maturę 2022 z języka angielskiego?

Pytanie 1 z 8
4. Ile punktów można zdobyć na maturze z j. angielskiego?

Przepiękny obiekt, zachowany również dobrze wewnątrz. Znajdują się tam m.in. wspaniałe freski. Archeolog podczas badań doszedł do niezwykłych wniosków, analizując strukturę wieży.

Mówi Arkadiusz Michalak, dyrektor muzeum. Uczestnicy spotkania dowiedzą się nieco więcej, np. o wyposażeniu wieży.

Wykład odbędzie się w formie hybrydowej, a więc można się na niego wybrać do muzeum, a także posłuchać i obejrzeć go w zaciszu własnego domu. To już dziś o godzinie 17.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE