praca

i

Autor: pexels.com

Mniejsze bezrobocie w województwie lubuskim

2022-05-06 7:00

Coraz mniej bezrobotnych w województwie lubuskim. W kwietniu w Powiatowych Urzędach Pracy było mniej zarejestrowanych osób bezrobotnych o ponad 600, porównując do marca. Liczba osób bezrobotnych spadła we wszystkich powiatach.

​Spada liczba osób bezrobotnych w województwie lubuskim. W porównaniu do marca, w kwietniu było mniej zarejestrowanych osób bezrobotnych o 606, czyli 3,3%.

Maturalne przesądy. One przyniosą szczęście na egzaminie!

Pytanie 1 z 10
Aby zdać maturę nie można

Liczba bezrobotnych kobiet zmniejszyła się o 289, natomiast wśród bezrobotnych mężczyzn odnotowano spadek o 317 osób. W stosunku do kwietnia ub. roku liczba zarejestrowanych osób bezrobotnych była mniejsza o 25%.

Mówi Aneta Janecka z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze. Mniej bezrobotnych było we wszystkich powiatach województwa lubuskiego.

Wolnych miejsc pracy i aktywizacji zawodowej było o ponad 2,5 tys. mniej, niż w poprzednim miesiącu i o ponad 1900 mniej, niż w analogicznym okresie czasu w ubiegłym roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE