Lubuskie Wawrzyny 2022

2022-12-14 10:38
Pisarz
Autor: pixabay.com

Autorzy z naszego województwa po raz kolejny powalczą o Lubuskie Wawrzyny. Poznaj szczegóły tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez bibliotekę Norwida w Zielonej Górze.

W szranki staną Lubuszanie, którzy piszą teksty różnego rodzaju. Zakres konkursu jest naprawdę szeroki.

Jury przyzna Wawrzyna Literackiego w dwóch kategoriach – dla autora książki napisanej prozą i dla mieszkańca naszego województwa, który wydał poezję. To będzie dwudziesty dziewiąty raz z Wawrzynem Literackim.

Z kolei Wawrzyn Naukowy, który zostanie przyznany po raz siedemnasty, przeznaczony jest dla autora książki naukowej lub popularnonaukowej o tematyce regionalnej. Chodzi o promocję Lubuskiego i Środkowego Nadodrza.

No i został nam jeszcze Wawrzyn Dziennikarski – ten przeznaczony jest dla dziennikarzy radia, telewizji, prasy lub mediów społecznościowych. Dziewiąty w historii Wawrzyn Dziennikarski zostanie przyznany za reportaż, felieton czy esej. A poza tym jury przewiduje wręczenie dodatkowej statuetki młodemu dziennikarzowi do 35. roku życia.

W planach jest też nagroda publiczności.

Zgłoszenia do konkursu Lubuszanie mogą nadsyłać do 20 stycznia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany