Korepetycje: Wysokie ceny i brak korepetytorów! Ile trzeba zapłacić za godzinę? [CENY]

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Korepetycje: Wysokie ceny i brak korepetytorów! Ile trzeba zapłacić za godzinę? [CENY]

2022-01-21 12:16

Szukasz korepetytora? Przygotuj się na spory wydatek, bo ceny mocno poszły w górę! Stawki za godzinę dodatkowej nauki mogą zaskoczyć szczególnie rodziców, którzy mają więcej niż jedno dziecko. Ceny to nie jedyny problem. Brakuje wolnych korepetytorów, którzy mogą potwierdzić swoje kwalifikacje. Jakie stawki obowiązują na rynku? Sprawdź!

Wysokie ceny korepetycji mogą poważnie nadszarpnąć rodzinny budżet. W tym roku stawki za godzinę znów poszły w górę. Problem to nie tylko wysokie koszty, ale także znalezienie odpowiedniej osoby, która jest w stanie potwierdzić swoje kwalifikacje. Coraz ciężej znaleźć wykwalifikowaną osobę, za to z łatwością znajdziemy wielu młodych ludzi, którzy chcą dorobić. Niekiedy pieniądze wydane na takich korepetytorów wiążą się niestety ze stratą zarówno kilkuset złotych (jak nie więcej) i czasu. Do dobrego nauczyciela trudno się dodzwonić, szczególnie teraz, gdy uczniowie po nauce zdalnej mają wiele braków, a powrót do dobrych ocen to często żmudna praca. Warto jednak zaufać wykwalifikowanym osobom, które niestety zawołają wyższe stawki. Jakie ceny obowiązują aktualnie?

Spis treści

  1. Wysokie ceny korepetycji. Stawki mocno w górę!
  2. Wysokie ceny korepetycji: Języki
  3. Wysokie ceny korepetycji: przedmioty ścisłe
  4. Wysokie ceny korepetycji: Tańsze nauczanie w małej grupie

CZYTAJ TAKŻE: Ranking NAJTAŃSZYCH sklepów w Polsce. Gdzie zapłacimy najmniej za zakupy? [LISTA]

Wysokie ceny korepetycji. Stawki mocno w górę!

 Ceny korepetycji wzrosły, ponieważ zapotrzebowanie jest wielkie. Jeszcze we wrześniu informowaliśmy o stawkach za godzinę nauki poszczególnych przedmiotów w „Raporcie z cen korepetycji 2021”, który został przygotowany przez serwis e-korepetycje.net. Początek roku przyniósł jednak wzrost cen o nawet kilkadziesiąt złotych! Na rynku korepetycji dostępni są tzw. trenerzy umiejętności, których stawki sięgają nawet 200 złotych za godzinę nauki. Korepetytorzy, którzy dorabiają do wypłaty nauczyciela biorą mniej, ale ceny mimo wszystko i tak są wysokie.

Wysokie ceny korepetycji: Języki

Ogłoszenia za naukę języka angielskiego zaczynają się od 70 zł, a kończą nawet na 120 za godzinę, i warto zaznaczyć, że obecnie nie są to wygórowane stawki. Język niemiecki jest tańszy. Można znaleźć ogłoszenia, które zaczynają się już od 60 złotych za godzinę. Są też tacy, którzy za godzinne spotkanie chcą nawet 100 zł. Języki rosyjski, hiszpański, czy włoski to podobny koszt: od 60 do 100 zł.

Wysokie ceny korepetycji: przedmioty ścisłe

Korepetytorzy przedmiotów ścisłych są niestety najczęściej poszukiwani, dlatego stawki również znacząco poszły w górę. Godzina dodatkowej matematyki to koszt średnio 100 złotych. Oczywiście są ogłoszenia studentów, których stawki są mniejsze. Jednak korepetytor z doświadczeniem w uczeniu może zaproponować od 90 do nawet 140 złotych za godzinę! Chemia i fizyka również jest droga. Koszt dodatkowych godzin z doświadczonym korepetytorem to około 90-150 złotych za godzinne spotkanie.

Wysokie ceny korepetycji: Tańsze nauczanie w małej grupie

Tańszą opcją jest znalezienie korepetytora, który prowadzi kilkuosobowe grupy. Wówczas za takie dodatkowe lekcje zapłacimy mniej więcej od 30 procent mniej. Są to koszty od 30 do 60 złotych za spotkanie. Grupy w takich przypadkach liczą po 3-4 osoby. Zajęcia grupowe nie muszą być alternatywą dla lekcji indywidualnych. Nauczyciele prowadzący grupę proponują oprócz wspólnych zajęć, jedno spotkanie indywidualne w tygodniu.

Jechał wprost na kobietę z dzieckiem! Groza w Cieszynie
Sonda
Ile płacisz za godzinę korepetycji?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE