Jarmark, Miejska Wigilia, iluminacje... świątecznie na deptaku

2021-12-03 8:45
świątecznie na deptaku
Autor: GoranH/pixabay.com

W poniedziałek rozświetlenie świątecznych dekoracji, za nieco ponad tydzień ruszy świąteczny jarmark! W grudniu zielonogórski deptak w typowo świąteczny klimacie.

Przedświąteczny klimat na deptaku będzie można poczuć w najbliższy poniedziałek - kiedy plac Bohaterów, Aleja Niepodległości oraz zielonogórski Rynek zalśnią świątecznym blaskiem. Rozświetlanie dekoracji 6 grudnia od 16.

Tymczasem 14 grudnia rozpocznie się w Centrum Zielonej Góry Jarmark Bożonarodzeniowy, który potrwa do 22 grudnia. W ramach jarmarku - coś dla najmłodszych - czyli świąteczna warsztatownia. Do tego warsztaty rzeźbienia w lodzie - 15 grudnia - również w okolicach ratusza - i punkt kulminacyjny, czyli Miejska Wigilia. Ta odbędzie się na deptaku 19 grudnia. W programie między innymi koncert kolęd i pastorałek "Na góralską nutę", czy tradycyjne potrawy - barszcz, pierogi i kapusta z grzybami.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Toskania, Bawaria, inne. Gdzie w Europie leży ta kraina?

Pytanie 1 z 15
W jakim państwie leży kraina o nazwie Kraina?
Rewitalizacja Parku w Zatoniu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE