Harcerze przyłączają się do walki z koronawirusem!

2020-03-24 10:52
harcerze
Autor: pixabay.com

Harcerze z całej Polski przyłączyli się do walki z koronawirusem. Zazwyczaj harcerzy mogliśmy spotkać w sklepach, kiedy pomagali pakować produkty. Teraz harcerze wyprowadzą wasze zwierzaki i zrobią zakupy!

Po raz kolejny Polscy Harcerze pomagają potrzebującym! Tym razem padło na osoby, które są w domach przez epidemię koronawirusa. ZHP zaoferował swoją pomoc wszystkim osobom, które nie mogą wychodzić z domów. Harcerze chodzą na zakupy ale także wyprowadzają zwierzęta na spacery. Ci działają na terenie całego kraju. Jeśli potrzebujecie pomocy, śmiało możecie kontaktować się z najbliższą chorągwią harcerską w waszej okolicy. 

Mając na uwadze sytuacje, w której się znaleźliśmy harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego i Związku Harcerstwa Rzeczy Pospolitej postanowili połączyć siły, w związku z tym na terenie całego kraju postanowiliśmy nieść pomoc, szczególnie tym, którzy najbardziej jej potrzebują czyli seniorom i tym, którzy nie powinni opuszczać swoich domów. 

- mówi podharcmistrz Bartłomiej Walkowski - instruktor Hufca Zielona Góra ZHP. Harcerze nie pomagają osobom, które zostały objęte kwarantanną. 

Warto podkreślić, że pomagamy osobom zdrowym. Osoby, które są objęte kwarantanną, są objęte pomocą innych służb. My tylko kontaktujemy się z osobami, które są zdrowe, ale właśnie ze względu na obciążenia zdrowotne nie mogą wychodzić z domów.

- dodaje podharcmistrz. Jeśli znacie jakąś osobę, która potrzebuje pomocy, możecie powiedzieć o niej albo harcerzom, albo ludziom z grupy widzialna ręka. 

Minister zdrowia o nowych obostrzeniach