Fizjoterapia

i

Autor: pixabay.com

Fizjoterapia na Uniwersytecie Zielonogórskim

2022-09-29 7:25

​Będziemy mieli w Zielonej Górze więcej fizjoterapeutów. Musimy jednak poczekać na to kilka lat, bo pierwszy rocznik nowego kierunku na Uniwersytecie Zielonogórskim dopiero startuje.

Rok akademicki startuje już za chwilę. Po raz pierwszy zielonogórzanie będą mogli studiować na UZ fizjoterapię. Władze uczelni mówią, że przyniesie to korzyści dla całego województwa.

Niedawno został otwarty kierunek lekarski. Mamy otwarte kierunki pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne. I żeby uzupełnić cały ten komplet kształcenia ludzi, którzy są potrzebni do zapewnienia podstawowej opieki zdrowotnej na terenie Ziemi Lubuskiej, postanowiliśmy utworzyć także ten kierunek

– mówi prorektor ds. Collegium Medicum Maciej Zabel.

Beata Naglik - koordynatorka nowego kierunku i fizjoterapeutka z wieloletnią praktyką - dodaje, że na rynku pracy brakuje fizjoterapeutów:

Jest ogromna luka - nie tylko w Lubuskiem. Jest bardzo duża potrzeba wykształcenia naszych fizjoterapeutów. Wyraźnie widać braki w kadrze. Szczególnie teraz w dobie koronawirusa - dużo osób wymaga fizjoterapii po przebyciu COVID-19 i ta fizjoterapia jest niezwykle ważna.

Pierwszy rocznik fizjoterapii będzie liczył trzydziestu studentów, a start roku akademickiego już w poniedziałek.