Krzyż

i

Autor: Canva

Wiara

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2023 w Zielonej Górze. Kiedy i którędy pójdzie? znamy szczegóły

2023-03-30 11:32

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2023 po raz kolejny wyruszy z Zielonej Góry. Lubuszanie mają do wyboru kilka tras, a ich długość waha się miedzy 40 a prawie 70 kilometrami. Zapisy trwają już od początku marca. Którędy przejdzie EKD 2023?

Ekstremalna Droga Krzyżowa to wyjątkowe wydarzenie organizowane w wielu miejscach w Polsce oraz na świecie. Rozpoczyna się wspólną mszą świętą, po której rozpoczyna się nocny marsz pątników, w małych grupkach lub samotnie. Ważne, aby przy tym zachować milczenie i skupienie. Celem EDK jest zmiana życia.

Ekstremalna Droga Krzyżowa Zielona Góra. Kiedy jest EDK w Zielonej Górze? Data

Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się w piątek, 31 marca o godz. 20:00 mszą świętą w kościele p.w. Św. Stanisława Kostki na ul. Obywatelskiej 1 w Zielonej Górze. Po mszy nastąpi błogosławieństwo pielgrzymów, którzy wyruszą w trzy przygotowane trasy. Pierwsza liczy 46 km, druga 56 km, a trzecia 67 km. Poniżej znajdziecie więcej szczegółów dotyczących tras.

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2023 zapisy. Jak się zapisać na EDK?

Każdy uczestnik zapisuje się indywidualnie poprzez stronę internetową, która znajduje się tutaj. EDK.org.pl Organizatorzy zachęcają także do zainstalowania na swój telefon komórkowy specjalną aplikację, która pomoże w przeżyciu EDK w 2023 r. Uczestnicy otrzymają od organizatorów mapę oraz rozważania - 14 stacji męki Jezusa. Natomiast pieszy powinien mieć wygodne ubranie, lampkę na głowę, ciepłe ubranie, odblaski i wodę. Więcej informacji na ten temat znajduje się tutaj

EDK trasa pierwsza: Św. Józefa

Pierwsza to 46 kilometrowa trasa Św. Józefa do figury Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie. Uczestnicy maszerować będą trasą: Zielona Góra - Krępa - Cigacice - Mozów - Łochowo - Niekarzyn - Darnawa - Chociule - Świebodzin. Jak informują organizatorzy rzekę Odrę pokonuje się kładką dla pieszych na moście w Cigacicach.

EDK trasa druga: Św. Anny

Druga to 56 kilometrowa trasa Św. Anny do XVI w. kaplicy pątniczej pw. Św. Anny w powiecie głogowskim na wzgórzach Dalkowskich. Uczestnicy maszerować będą następującą trasą: Zielona Góra - Drzonków - Sucha - Ługi - Stary Staw - Lubieszów - Rudno - Nowe Żabno - Kiełcz - Bycz - Wierzbnica - Bonów - Góra Św. Anny. Część trasy przebiega przez rezerwat przyrody "Annaberskie Wąwozy".

EDK trasa trzecia: Droga do Jerozolimy

Trzecia, najdłuższa - 67 kilometrowa Droga do Jerozolimy prowadzi do Grobu Pańskiego w Żaganiu będącego średniowieczną repliką Grobu Pańskiego z Jerozolimy. Uczestnicy maszerować będą trasą: Zielona Góra - Kiełpin - Jarogniewice - Radwanów - Broniszów - Wichów - Marcinów - Brzeźnica - Jabłonów - Dzietrzychowice - Bożnów - Żagań. Ważne, aby pamiętać przy wyborze tej trasy, że jest ona przeznaczona dla osób mających doświadczenie w długich wędrówkach pieszych. Wymagana jest dobra kondycja fizyczna. Osoby mniej aktywne powinny przygotować się do tak długiej trasy.

Sonda
Czy bierzesz udział w drodze krzyżowej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE