Sypanie ryżu po ślubie

i

Autor: pixabay.com

Ślub 2023

Dlaczego sypie się ryż lub pieniądze po ślubie? Odpowiedź jest zaskakująca

Ceremonii zaślubin towarzyszy wiele zwyczajów, które nie tylko dotyczą ubioru Panien Młodych. Także jest to sypanie przed urzędem lub kościołem ryżem, płatkami róż czy pieniędzmi. Przy tej ostatnim Państwo Młodzi muszą szybko uzbierać je z ziemi. Co to oznacza? Dlaczego sypiemy ryżem lub pieniędzmi po ślubie? Odpowiedź jest zaskakująca.

Trudno sobie wyobrazić ceremonię bez różnych tradycji. Tymi najbardziej popularnymi są z pewnością te związane z obsypywaniem Pary Młodej tuż po wyjściu z urzędu lub kościoła. Goście ślubni przychodzą już wcześniej przygotowanymi woreczkami ryżu lub groszami. O tyle zbieranie pieniędzy z ziemi jest przyjemne to wyciąganie ryżu z ubrań już nie. Najlepiej więc, zapytać się Pary Młodej czy nie ma nic przeciwko. O zgodę należy zapytać też jedną osobę, kogo? Odpowiedź znajdziecie w naszym materiale poniżej.

Tradycja sypania ryżem po ślubie

Skąd się wzięła tradycja sypania ryżem po ślubie? Ta tradycja jest bardzo stara i już zakorzeniła się w wielu kulturach na całym świecie. Kiedyś zamiast ryżu sypano po prostu ziarna. Mogły być to ziarna pszenicy lub jęczmienia. Symbolizowały one obfitość, płodność i życie. Jak wiecie, ryż przyszedł do nas ze Wschodu i w Chinach jest uważany za znak szczęścia i płodności. Także w chińskiej kulturze ryż jest uważany za ziarno idealne, ponieważ na jego ziarnach nie są widoczne zagłębienia.

Tak wyglądał ślub Pauli Karpowicz

Tradycja sypania pieniędzmi po ślubie

Skąd się wzięła tradycja sypania pieniędzy po ślubie? Jeśli monety o niskich nominałach zagracają nam szuflady, a wybieramy się niebawem na ślub - to dobra okazja do pozbycia się zbędnego balastu. Co oznaczają sypane monety? Sypanie monetami maj symbolizować dostatek. W ten sposób można także życzyć Młodej Parze powodzenia w kwestiach pieniężnych na nowej drodze życia. Ta tradycja wywodzi się ze średniowiecza, to wtedy podczas ślubu pary królewskiej obdarowywano monetami tłumy obserwujące uroczystość.

Sypanie ryżem lub konfetti. O tym musisz pamiętać

Piękna tradycja, jednak nie zawsze mile widziana. Przed podjęciem decyzji o sypaniu ryżu, pieniędzy czy też popularnego konfetti należy wziąć uwagę miejsce. Świadkowie Młodej Pary powinni skontaktować się z urzędem lub księdzem, z kościoła gdzie się odbędzie ślub i dowiedzieć się czy nie ma przeciwwskazań do sypania ryżem po ślubie.

Alternatywa dla sypania ryżem lub pieniędzmi

Jeśli nie uda się załatwić przyzwolenia na sypanie ryżem, konfetti po ślubie lub nie będzie sprzyjać pogoda warto poszukać innego rozwiązania. Popularnością się cieszą także inne rozwiązania. Na przykład może to być rzucanie płatków róż, ale należy uważać na owady, które mogą przylecieć za zapachem. Można także rzucać cukierkami, kombinacji jest naprawdę bardzo wiele. To tylko zależy od warunków atmosferycznych, naszej kreatywności oraz przyzwolenia.

Sonda
Czy spałeś/-aś kiedyś ryżem/pieniędzmi/konfetti po ślubie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE