Czerwieńsk: Zniszczone kolektory słoneczne warte 160 tys. zł. Policjanci zatrzymali podejrzanego mężczyznę [ZDJĘCIA]

2023-03-14 8:51

Jak poinformowała lubuska policja w komunikacie do zdarzenia doszło 7 lutego w Czerwieńsku. To wtedy zostały zniszczone kolektory słoneczne warte 160 tys. zł, które były zamontowane na dachu zespołu szkół. Został również zatrzymany 32-latek. Zobaczcie zdjęcia zniszczeń w galerii poniżej.

Zniszczył kolektory słoneczne w Czerwieńsku. Został już zatrzymany

7 lutego, w Czerwieńsku, na dachu zespołu szkół zostały zniszczone kolektory słoneczne warte 160 tys. zł. Jak poinformowała policja dzięki skutecznej współpracy funkcjonariuszy wraz z burmistrzem Czerwieńska oraz władzami uczelni udało się ustalić osoby odpowiedzialne za to zdarzenie. Zielonogórscy kryminalni z Komisariatu II Policji zatrzymali mężczyznę podejrzanego o owe zniszczenie wspólnie z innymi osobami.

Zatrzymany to 32-letni mężczyzna, mieszkaniec Czerwieńska. Był już wcześniej znany policjantom i notowany za podobne przestępstwa. Usłyszał już zarzuty karne. Trwają działania w sprawie zatrzymania pozostałych osób odpowiedzialnych za te zdarzenia. Jako materiał dowodowy został też zabezpieczony monitoring. Nagrania z kamer monitorujących pomogły policjantom w ustaleniu przebiegu i okoliczności zdarzenia.

Zatrzymany 32-latek usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, który to czyn został zakwalifikowany jako wybryk chuligański, co skutkuje podwyższeniem dolnej granicy zagrożenia karą. Mężczyźnie grozi od 4,5 miesiąca do nawet 5 lat pozbawienia wolności - poinformowała w komunikacie, podinspektor Małgorzata Stanisławska, Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze.

QUIZ: Czy znasz gwarę dolnośląską? Prawdziwi wrocławianie zdobędą przynajmniej 7/10 punktów!

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od czegoś prostego. Co oznacza słowo "chaupa"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE