Zasiłek opiekuńczy dla rodziców przedłużony - poznaj szczegóły

2021-03-02 8:26
pieniądze
Autor: pixabay.com

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla żaran, którzy muszą zająć się swoim dzieckiem przez zamknięty żłobek, przedszkole, bądź szkołę z powodu pandemii koronawirusa przedłużony do 14 marca! Więcej w artykule.

Jeszcze do 14 marca opiekunowie dzieci do lat 8 będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Mogą to zrobić w sytuacji, gdy żłobek, przedszkole albo szkoła zostaną zamknięte z powodu pandemii koronawirusa. 

Sauna na Dzikiej Ochli ponownie otwarta

Skorzystają z niego rodzice dzieci do lat 8 oraz opiekunowie osób niepełnosprawnych. Ta możliwość nie przysługuje, kiedy drugi z rodziców może sprawować opiekę nad dzieckiem, np. jest bezrobotny. 

Mówi Agata Muchowska, rzeczniczka lubuskiego oddziału ZUS w Zielonej Górze. Osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wnioski powinny kierować do swoich pracodawców, którzy złożą je w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Wystarczy złożyć u swojego płatnika składek, np. pracodawcy oświadczenie o sprawowaniu opieki nad dzieckiem. Osoby prowadzące działalność gospodarczą, powinny złożyć oświadczenie w ZUS-ie. 

Dodaje Muchowska. Zasiłek opiekuńczy został przedłużony do 14 marca. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE