Z powodu koronawirusa część mieszkańców rezygnuje z egzaminu na prawo jazdy

2020-03-14 10:02
Samochód
Autor: pixabay.com

Od kilku dni coraz więcej osób postanawia zrezygnować z zaplanowanego egzaminu na prawo jazdy. W związku z pandemią w zielonogórskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego można zrobić to nawet w dzień egzaminu bez ponoszenia konsekwencji finansowych. Na kilka dni zawieszono też egzaminy na kategorie C, C+E, B+E, B 96, D i T. Na razie są one odwołane do środy (18 marca).

Choć z powodu koronawirusa wprowadzono ograniczenia na egzaminy na kategorie ciężki to egzaminy na kategorię B będą odbywały się według planu. Mieszkańcy, którzy jednak nie czują się najlepiej, kaszlą albo mają gorączkę powinni jednak przełożyć swoją wizytę w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego na inny dzień.

Teraz mieszkańcy mogą odwołać swój egzamin nawet kilka godzin przed jego rozpoczęciem bez konsekwencji finansowych. Samochody egzaminacyjne są odkażane po każdej jeździe. 

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego zapewniono też ogólnodostępne środki do odkażania rąk. Kursanci powinni umyć ręce przed udaniem się na egzamin oraz po skończonej jeździe. W związku z panującą pandemią na terenie ośrodka powinny znajdować się tylko osoby chcące przystąpić do egzaminu. Dzięki temu zmniejszy się ryzyko zarażenia koronawirusem. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE