Wzmożone kontrole policji na drogach w okresie świątecznym

2021-03-31 8:47 Klaudia Pieszczyńska
policja
Autor: pixabay.com

Pomimo pandemii koronawirusa wielu żaran wybierze się do swojej najbliższej rodziny na Święta Wielkanocne. Policja apeluje o ostrożność i rozwagę na drogach. Funkcjonariusze będą kontrolować, m.in. prędkość samochodów. Więcej w artykule.

Będzie więcej policyjnych kontroli na drogach w całym kraju, również w województwie lubuskim. Wszystko po to, żeby zadbać o bezpieczeństwo podróżujących. 

Kociarnia w Zielonej Górze - koty do adopcji

Prosimy o ostrożność na drogach, przewidujemy, że ruch pomimo pandemii i zaleceń, będzie jednak większy, niż na co dzień. Dlatego na drogach można się spodziewać policjantów ruchu drogowego. 

Mówi Małgorzata Stanisławska z biura prasowego KMP w Zielonej Górze. Policja apeluje również o bezwzględne nie wsiadanie za kółko po alkoholu.

Jak zwykle w tym okresie przestrzegamy przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu. Policjanci będą kontrolować stan trzeźwości kierowców. 

Dodaje Stanisławska. Funkcjonariusze przypominają także o dostosowaniu prędkości na drodze do warunków atmosferycznych oraz natężenia ruchu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl