Wojewódzka biblioteka podsumowała 2020 rok [STATYSTYKI]

2021-01-20 8:30
książka
Autor: pixabay.com

18 tysięcy osób - tylu czytelników skorzystało z zasobów Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki im. C. Norwida w Zielonej Górze w ubiegłym roku. Około połowa skorzystała z książek w gmachu głównych, z kolei pozostali wybrali się do filii bibliotecznych. Więcej w artykule.

W Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze, w ubiegłym roku przewinęło się aż 18 tys. osób. Z jakich zasobów korzystali? 

Najwięcej wypożyczają osoby powyżej 60 roku życia, najmniej osoby w wieku 20 - 24 lata. Spośród wszystkich zasobów, najchętniej wypożyczane są książki w formie tradycyjnej. 

Mówi Anna Urbańska z Norwida. W ubiegłym roku najchętniej były wypożyczane książki papierowe. 

W całej bibliotece odnotowało około 210 tys. wypożyczeń. Ponad 190 tys. to książki papierowe. Wypożyczono również ponad 8,5 tys. audiobooków oraz około 6 tys. filmów. 

Dodaje Urbańska. W 2020 najchętniej były wypożyczane książki takich autorów jak Remigiusz Mróz, Olga Tokarczuk czy Zofia Mąkosa.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Rafał Maciaszek - "Łowca obcych". W całej Polsce odławia gatunki obce i inwazyjne