Uz szykuje się do inauguracji. Przed nami nowy rok akademicki

2021-09-23 7:20
uczelnia
Autor: pixabay.com

Rozpoczęcie roku akademickiego – dla studentów – znów w wersji online. 1 października odbędzie się Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022 na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Jednak z powodu pandemii koronawirusa studenci zamiast w auli usiądą przed ekrany komputerów.

Niestety, tak samo jak w zeszłym roku, w tym roku ze względów związanych z pandemią inauguracja odbędzie się bez udziału publiczności. Oznacza to, że osoby, które chciałyby uczestniczyć, studenci, osoby zainteresowane, nie będą mogły fizycznie brać udziału w inauguracji.

Mówi Katarzyna Doszczak z biura prasowego UZtu. Studenci będą mogli obejrzeć transmisję w sieci. Będzie prowadzona między innymi na stronie internetowej i Facebooku uczelni. W programie inauguracji tradycyjnie przemówienia czy uroczystość przyjęcia na pierwszy rok studiów nowych studentów.

Podczas uroczystości będziemy mogli przysłuchać się wystąpieniu JM Rektora prof. dr. hab. Wojciecha Strzyżewskiego. Oczywiście ważnym punktem będzie immatrykulacja studentów, wystąpienia zaproszonych gości. W tym roku dwóch profesorów : prof. Hieronim Szczegóła i prof. Tadeusz Biliński otrzymają tytuły Honorowego Profesora Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Inauguracja Roku Akademickiego na Uniwersytecie Zielonogórskim w piątek 1 października, początek o godzinie 11:00.

Quiz. Matematyka na poziomie podstawówki. Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
60 + 6 ⋅ 10 = ?
Letnia odsłona Parku w Zatoniu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE