Uczniowie wrócili na lekcje, trwa akcja "Bezpieczna droga do szkoły"

2021-09-07 11:57
Przy szkołach można spotkać więcej policyjnych patroli
Autor: MichaelGaida/pixabay.com

Początek września za nami, dzieci ruszyły do szkół! Wraz z nimi wokół placówek oświatowych w Żarach pojawili się policjanci, którzy dbają o to, by uczniowie mogli dotrzeć na lekcje bezpiecznie.

Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na to, co dzieje się w pobliżu przejść dla pieszych, a wszystko w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły".

Funkcjonariusze bacznie przyglądają się zachowaniom kierowców i reagują na nieprawidłowości wszelkiego rodzaju, monitorują sytuacje w pobliżu przejść dla pieszych, które są położone właśnie blisko przystanków autobusowych i blisko szkół - mówi kom. Aneta Berestecka z KPP w Żarach.

Policjanci przypominają też o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w drodze do szkoły. A o to muszą zadbać zarówno dzieci jak i ich rodzice.

Przywożąc nasze pociechy do szkoły pamiętajmy o ich bezpieczeństwie i wysadzajmy dzieci od strony chodnika, nie od strony ulicy. Parkujmy w taki sposób, aby nie utrudniać wjazdu i wyjazdu innym osobom, nie zatrzymujmy się, nie parkujmy na przejściach dla pieszych oraz w ich rejonie - dodaje kom. Aneta Berestecka.

Żarscy funkcjonariusze przypominają też, że dziecko idąc do szkoły ma obowiązek poruszać się chodnikiem, a gdy go nie ma - poboczem po lewej stronie drogi, lub lewą stroną drogi kiedy nie ma pobocza. Jezdnię dzieci powinny przekraczać tylko w miejscach do tego przeznaczonych, czyli na przejściach dla pieszych.

QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy

Pytanie 1 z 10
Który z braci Golec jest za gwiazdką?
QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy
Letnia odsłona Parku w Zatoniu
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE