Trwają zimowe ferie. Żarska policja apeluje o ostrożność!

2021-01-11 8:52 Klaudia Pieszczyńska
ferie
Autor: pixabay.com

Trwają zimowe ferie, czas beztroskiej zabawy. Zimowa aura sprzyja żaranom, za oknami pojawiają się cykliczne opady śniegu, a temperatura w niektóre dni spada poniżej zera. Policjanci apelują jednak o ostrożność w tym czasie! Więcej w artykule.

Zimowe ferie to czas odpoczynku i beztroskiej zabawy, z czego najmłodsi chętnie korzystają, pomimo pandemii koronawirusa. Żarska policja apeluje jednak o zachowanie ostrożności! 

Przypominamy nie tylko dzieciom, ale również osobom dorosłym o tym, żeby nie ślizgać się po zamarzniętych jeziorach, nie rzucać kulami śnieżnymi w przejeżdżające samochody, a sanek nie doczepiać do pojazdów mechanicznych. 

Mówi Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji. Dzieci powinny być ostrożne również spędzając czas w domu.

Dzieciom warto przypomnieć również o tym, żeby nie wpuszczały osób obcych do mieszkania, ani nie chwaliły się cennymi przedmiotami, które posiadają w domu. 

Dodaje Berestecka. Żarscy uczniowie mogą spędzać kreatywnie czas, na przykład korzystając z internetowej oferty miejskiej biblioteki, która organizuje m.in. konkursy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Najbardziej niezawodne auta | ESKA XD - Prosto z salonu #11