Słodkie miody i pokazy bartnicze. Zbliża się Święto Miodu w Muzeum Etnograficznym [AUDIO]

2020-08-04 8:46 Dorota Gut
Pszczoła
Autor: pixabay.com

Fani słodkości znajdą coś dla siebie w skansenie już 23 sierpnia. To właśnie tego dnia odbędzie się w Muzeum Etnograficznym Święto Miodu. Tradycyjnie nie zabraknie słodkich przetworów oraz pokazów bartniczych. Jeden z nich to odwirowywanie miodu. Chętne osoby będą mogły spróbować swoich sił w pieczeniu chleba. Podczas wydarzenia nie zabraknie też regionalnej muzyki.

Gry i zabawy dla dzieci, jarmark miodu i pokazy bartnicze. Już niedługo żaranie będą mogli wybrać się na święto miodu do Muzeum Etnograficznego w Ochli.

Jak co roku będziemy pokazywali ramki z miodem, odwirowywanie tego miodu. Jak się uzyskuje miód, jak jest taki ul zbudowany. Myślę, że z Polskim Związkiem Pszczelarzy, który bardzo chętnie tutaj z nami współpracuje, będziemy takie pokazy robili

- mówi Tadeusz Woźniak, dyrektor skansenu. Mała pasieka już niedługa stanie też w Muzeum Etnograficznym. Pojawił się już nawet pierwszy ul.

Jeden ul już stanął, ponieważ wyroił się gdzieś tutaj i mamy u siebie fachowców pszczelarzy, którzy ten rój umieścili w ulu. Już jest dobry początek w związku z czym planujemy jakąś małą mini pasiekę

- dodaje Tadeusz Woźniak. Święto Miodu w tym roku odbędzie się 23 sierpnia. Impreza wystartuje o 12:00.

Na terenie skansenu można też spróbować swoich sił w grze terenowej. Przygotowanych jest kilka ścieżek z zagadkami oraz z szyframi.

Podczas Święta Miodu nie zabraknie pokazów bartniczych - mówi Tadeusz Woźniak, dyrektor Muzeum Etnograficznego w Ochli
Pierwsze podanie komórek CAR-T u dziecka w Polsce

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.