Sezon plażowy powoli się rozkręca. Warto odpoczywać z głową i nie tracić czujności

2021-06-10 10:15 Aleksandra Kanoniak
woda
Autor: Pixabay.com

Osoba, która się topi nie woła o pomoc! Tuż przed sezonem plażowym przypominają ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wyobrażenia o ludziach, którzy tonąc wołają wynieśliśmy z filmów. Fakty są inne - gdy woda zaczyna dusić, człowiek tonie w ciszy.

Zaczyna nas dusić, nie możemy wziąć oddechu. Więc żaden poszkodowany nie krzyczy : ratunku! On walczy o to, żeby utrzymać się na powierzchni i wziąć wdech, a krzyczenie ratunku do ludzi, którzy może mnie usłyszą, a może nie, na ten moment schodzi na drugi plan.

Mówi Marek Cieśla z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. ​Jak zatem rozpoznać że ktoś że topi? Ratownicy mówią, że takie osoby spławikują.

Ratownicy mówią, że osoba poszkodowana spławikuje, czyli chodzi góra - dół, macha rękoma jakby się chciała wspinać pod drabinie i tak naprawdę tonie w milczeniu, w ciszy.

W zeszłym roku w całym kraju utonęło 460 osób.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl !

Które gwiazdy najbardziej schudły albo przytyły do roli? | ESKA XD - Martyna movie #17