Ruszają sanatoryjne wyjazdy. Zostały wstrzymane w marcu przez koronawirusa [AUDIO]

2020-08-03 8:25
Sanatoria
Autor: pixabay.com

Pandemia koronawirusa dała się we znaki również żaranom potrzebującym rehabilitacji. 14 marca wstrzymano wyjazdy do sanat​oriów, to zmieni się już jutro. Więcej w artykule.

Po wybuchu pandemii koronawirusa wstrzymano wyjazdy na rehabilitacje do sanatoriów. Część pacjentów musiała szybciej wrócić z trwających już turnusów. Już jutro wyjazdy zostaną wznowione.

W pierwszej kolejności na rehabilitacje będą kierowane osoby, którym kończą się świadczenia, ale również te, które miały skrócony turnus.

Mówi Krystyna Michałek z ZUS-u. Pacjenci sanatoriów będą musieli zrobić test na obecność koronawirusa.

Ośrodek rehabilitacyjny będzie kontaktował się z każdym pacjentem, aby poinformować o wystawionym skierowaniu na test w kierunku koronawirusa i o jego wyniku. Warunkiem przyjęcia do sanatorium jest negatywny wynik testu. Jest on bezpłatny i należy go wykonać nie wcześniej niż 6 dni przed rozpoczęciem turnusu.

Dodaje Michałek. Osoby na kwarantannie, bądź w izolacji spowodowanej koronawirusem nie powinny zgłaszać się do ośrodków rehabilitacyjnych.

Krystyna Michałek z lubuskiego oddziału ZUS o wyjazdach do sanatoriów
Pierwsze podanie komórek CAR-T u dziecka w Polsce

Testy do policji Multi Select 2020. Sprawdź, czy możesz zostać policjantem - cz. III

Pytanie 1 z 20
Chętnie czytam czasopisma techniczne
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE