Policja i Żandarmeria ramie w ramie przeciwko koronawirusowi

2020-04-22 11:20
Policja
Autor: KMP Zielona Góra

Służby medyczne i mundurowe są na pierwszej linii walki z koronawirusem. Policjanci już od wielu tygodni patrolują miasta czy sprawdzają mieszkańców na kwarantannie. Aktualnie policjantów wsparli przedstawiciele Żandarmerii Wojskowej.

Wszyscy walczą z pandemią koronawirusa, na pierwszej linii są medycy oraz wszystkie służby mundurowe. Policjanci patrolują ulice miast sprawdzając czy przestrzegamy najnowszych przepisów.

Jesteśmy obecni na ulicach. Jest nas więcej, mamy zdecydowanie więcej patroli zmotoryzowanych i patroli pieszych. Kontrolujemy czy mieszkańcy powiatu przestrzegają przepisów nałożonych w ostatnim czasie

Mówi podinsp. Małgorzata Barska Rzecznik Prasowy Komendanta Miejskiego w Zielonej górze. Dodatkowo policjanci są wspierani przez inne służby mundurowe.

W patrolach możemy liczyć na wsparcie funkcjonariuszy z innych mundurowych formacji. Od tygodnia mamy do dyspozycji funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej. Codziennie czterech funkcjonariuszy jest do dyspozycji komendy. 

dodaje rzeczniczka. To znaczy, że policjanci dzięki wsparciu ŻW mogą wysłać dodatkowe patrole. Obecnie mundurowi sprawdzają czy mieszkańcy nie łamią zakazu przemieszczania się oraz czy mają zakryte twarze.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE