"Zrozumieć niezrozumianych" - osoby z niepełnosprawnościami w Lubuskiem

2022-12-06 13:42
UZ
Autor: UZ

Chociaż Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami obchodziliśmy w ubiegły weekend, zielonogórzan czeka jeszcze jedno ważne wydarzenie z zakresu widoczności i zrozumienia potrzeb tej grupy społecznej.

„Zrozumieć niezrozumianych” – to hasło serii prelekcji i warsztatów, zorganizowanych przez Studenckie Koło Naukowe Pedagogów Specjalnych „Inkluzja”.

Na Uniwersytecie Zielonogórskim zaprezentuje się kilka organizacji, zajmujących się prawami osób z niepełnosprawnościami, m.in. stowarzyszenia pracujące z osobami z autyzmem czy niewidomymi. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w warsztacie kartek i prezentów świątecznych. W programie także projekcja filmu, wspólne śpiewanie, wystawa sprzętu rehabilitacyjnego czy pokaz komunikacji alternatywnej. I nie zapominajmy o ważnej roli, jaką w świecie osób z niepełnosprawnościami odgrywają zwierzęta – podczas spotkań na UZ dowiemy się więcej o pracy psa przewodnika, a także o dogoterapii i alpakoterapii.

„Zrozumieć niezrozumianych” jutro od 9:00 do 12:00 na Kampusie B.

Źródło: "Zrozumieć niezrozumianych" - osoby z niepełnosprawnościami w Lubuskiem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE