Nowy sprzęt trafił do Szpitala Uniwersyteckiego

2022-01-21 8:22
noworodek
Autor: pexels.com

Nowy sprzęt trafił na oddział dla wcześniaków w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze! To cztery wielofunkcyjne stanowiska do resuscytacji noworodków, które służą m.in. do udzielania pierwszej pomocy i ratują życie najmłodszych.

Na oddział dla wcześniaków w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze trafiły wielofunkcyjne stanowiska do resuscytacji noworodków. Taki sprzęt umieszcza się na salach porodowych, gdzie służy do udzielania pierwszej pomocy i pierwszych badań po urodzeniu.

Przy jego pomocy można monitorować parametry życiowe dziecka, wentylować je, osuszać oraz ogrzewać. Zakupiono 8 takich urządzeń na potrzeby Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Personel będzie od razu korzystał z czterech. Pozostałe poczekają na otwarcie nowej placówki.

Koszt jednego urządzenia to blisko 60 tys. zł. Szpital zakupił urządzenia, dzięki 12-milionowej transzy dotacji z budżetu woj. Lubuskiego na wyposażenie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka.

Slang Młodzieżowy 2022 - udowodnij, że nie jesteś boomerem!

Pytanie 1 z 13
"Srogo" to inaczej...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE