Nowy projekt w Lubuskim Ośrodku Wsparcia dla Osób z Autyzmem. Dla całych rodzin

2021-06-08 9:02
dzieci
Autor: Pixabay.com

Kilkudniowe turnusy nie tylko dla dorosłych osób z autyzmem. W Lubuskim Ośrodku Wsparcia dla Osób z Autyzmem rusza projekt dla rodziców najmłodszych podopiecznych stowarzyszenia Dalej Razem.

Łącznie około 40 rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym weźmie udział w programie wsparcia.

Ważna jest wczesna diagnoza, następnie terapia, nie można dać się nabrać na jakieś cudowne metody, że ktoś powie, tabletka i wyleczymy z autyzmu, tym bardziej, że autyzm to nie choroba, więc nie można jej wyleczyć. Generalnie systematyczna, długoletnia praca prowadzi do sukcesów.

Mówi Sebastian Cycuła szef Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym Dalej Razem. Jeden turnus będzie trwał około 5 dni. Oprócz teorii rodzice otrzymają też konkretne wsparcie dostosowane do potrzeb rodziny.

Rodzice dostaną też takie konkretne narzędzia, które są potrzebne do konkretnych trudności ich dzieci. Pewnie będziemy pracowali także z psychologiem nad tym żeby rodzice też w tym całym zagonieniu opieki nad dzieckiem pamiętali o sobie, że nie będą dobrze zajmować się dziećmi jeśli sami będą przemęczeni.

Podczas jednego turnusu w programie będą uczestniczyć cztery rodziny.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl !

Sonda
Czy publikujesz zdjęcia dzieci w Internecie?
Które gwiazdy najbardziej schudły albo przytyły do roli? | ESKA XD - Martyna movie #17
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE