Lubuscy przedsiębiorcy korzystają ze wsparcia z Powiatowych Urzędów Pracy [AUDIO]

2020-06-09 9:37
WUP
Autor: pixabay.com

Jednorazowa pożyczka, czy też sfinansowanie części kosztów ponoszonych przez przedsiębiorców - Powiatowe Urzędy Pracy w województwie lubuskim udzielają wsparcia przedsiębiorcom, którzy ucierpieli finansowo z powodu pandemii koronawirusa. Więcej w artykule.

W Powiatowych Urzędach Pracy złożono ponad 37 tysięcy wniosków o wsparcie w związku z pandemia koronawirusa. Jest to część tarczy antykryzysowej prowadzonej przez Wojewódzki Urząd Pracy.

Należy podkreślić, że równolegle w ramach tarczy antykryzysowej dla przedsiębiorców świadczona jest pomoc również przez Powiatowe Urzędy Pracy. W zakresie dofinansowania części kosztów wynagrodzenia pracowników, czy też związanych z prowadzeniem działalności.

Mówi Aneta Janecka, rzeczniczka WUP-u w ZG. Wielu przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z jednorazowej pożyczki.

Największe zainteresowanie jest mikropożyczkami. Ponad 33 tys. wniosków na łączną kwotę 170 mln złotych.

Dodaje Janecka. Łącznie wszystkich złożonych wniosków w województwie lubuskim jest ponad 37 tysięcy na łączną kwotę 226 mln zł.

Aneta Janeczka, rzeczniczka WUP-u mówi o zainteresowaniu mikropożyczkami
Sonda z krwiodawstwa. Dlaczego oddajecie krew?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE