Koronawirus czy przeziębienie? W rozpoznaniu pomoże Ci strona internetowa

2020-04-20 12:18
koronawirus
Autor: pixabay.com

Koronawirus czy przeziębienie? Możesz wypełnić formularz, który rozwieje Twoje wątpliwości. Naukowcy z Zielonej Góry i Poznania wspólnie stworzyli platformę internetową Covid-19 Monitor. Więcej w artykule.

Część objawów koronawirusa może być bardzo zbliżona do tych występujących podczas przeziębienia czy grypy. Właśnie dlatego powstała platforma internetowa Covid-19 Monitor, na której można wypełnić prosty formularz, który nie tylko odciąży lekarzy, ale również uspokoi osobę martwiącą się swoim stanem zdrowia. 

Wypełnienie formularzu zajmuje około 30 sekund. Znajdują się w nim proste, podstawowe pytania, dotyczące temperatury ciała, ale również bólu mięśni, czy też utraty węchu albo smaku. 

Mówi dr Sebastian Żurek z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Pytania zadawane w formularzu dotyczą również ewentualnego kontaktu z zakażonym.

W kolejnym kroku na podstawie wytycznych i regulacji, które są podawane przez Ministerstwo Zdrowia, pacjent otrzymuje informacje dotyczącą sugerowanego postępowania. 

Dodaje Żurek. Korzystanie z serwisu jest w pełni anonimowe i bezpłatne. Na platformie można również znaleźć wersję dla medyków. W przyszłości strona ma być rozbudowana także o zdalne konsultacje z lekarzami. Jest to wspólna inicjatywa Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz zielonogórskiej firmy CodeLab. Strona dostępna jest pod adresem covid-monitor.org. 

Posłuchaj, jak dbać o tłustą cerę, i jakich błędów nie popełniać, podczas pielęgnacji. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
COŚ DOBREGO #007
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE