Jeszcze tylko do końca wakacji można oglądać lubuską Jane Doe [AUDIO]

2020-06-15 9:09
Jane Doe
Autor: pixabay.com

Epidemia dżumy, sakiewka z monetami i ciało młodej kobiety... Jeszcze tylko do końca wakacji można oglądać wystawę pod hasłem "Lubuska Jane Doe czyli prywatna historia czasów wojny i zarazy" w Muzeum Archeologicznym Środkowego Nadodrza w Świdnicy. Więcej w artykule.

Wystawa "Lubuska Jane Doe czyli prywatna historia czasów wojny i zarazy" w Muzeum Archeologicznym Środkowego Nadodrza w Świdnicy przyciąga dzieci i młodzież z całego regionu. To ostatnia szansa na to, aby ją jeszcze zobaczyć.

Przy boku tego odkrytego przez nas szkieletu został znaleziony mieszek monet. To on wzbudził w nas spore zainteresowanie. Dzięki analizom udało się nam dowieść, że była to suma posagowa naszej Jane Doe.

Mówi Arkadiusz Michalak, dyrektor muzeum. Teraz wystawa została rozszerzona o dodatkowe elementy.

Wystawa została uzupełniona o nowe zabytki. Warto ją zobaczyć jeszcze przed końcem, ponieważ po wakacjach będzie już składana.

Dodaje Michalak. Naukowcom udało się odtworzyć między innymi wygląd dziewczyny. Podczas zwiedzania przydadzą się okulary 3D, które są dostępne w muzeum.​

Arkadiusz Michalak, dyrektor Muzeum Archeologicznego Środkowego Nadodrza mówi o lubuskiej Jane Doe
Ptasia kolumna na drodze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE