Jakie intytucje zamknięto w Żarach w związku z pandemią koronawirusa?

2020-03-12 9:44
wirus
Autor: pixabay.com

Muzea, kina, baseny i ośrodki kultury… W obawie przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa zamknięto nie tylko szkoły i przedszkola, ale również inne instytucje na terenie Żar. Więcej w artykule.

W związku z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego od poniedziałku zostaną zamknięte wszystkie szkoły, żłobki, a także przedszkola. Ale oprócz tego żaranie nie będą mogli skorzystać z wielu innych miejskich obiektów sportowych, a także kulturalnych.

Żaranie w najbliższym czasie nie będą mogli korzystać z obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Wypoczynku, w tym również z basenu. Odwołano także wszystkie konkursy, koncerty i wernisaże organizowane przez Żarski Dom Kultury.Dzieci i młodzież nie wezmą również udziału w cyklicznych zajęciach organizowanych w tej instytucji, także w filiach.

Przez najbliższe dwa tygodnie żaranie nie będą mogli odwiedzić także Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego. Instytucje będą zamknięte do 25 marca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE