Jak działa straż pożarna w dobie pandemii koronawirusa? [AUDIO]

2020-11-20 8:42 Klaudia Pieszczyńska
straż
Autor: pixabay.com

Każdego dnia ryzykują własne życie, aby pomóc innym. Żarscy strażacy w dobie pandemii koronawirusa coraz częściej zastępują ratowników medycznych z karetek pogotowia ratunkowego. Jest to konieczne, kiedy wezwań do chorych jest zbyt wiele. Więcej w artykule.

Państwowa Straż Pożarna w Żarach wspomaga pracę ratowników medycznych. Kiedy karetka nie może przyjechać do chorego, wtedy wysyłany jest zespół strażaków. Jest to konieczne, kiedy wezwań jest zbyt dużo.

Każdy ze strażaków posiada odpowiednie przeszkolenie. W swoich szeregach posiadamy również kwalifikowanych ratowników medycznych. Są oni w stanie podjąć działania medyczne na szerszą skalę.

Mówi Arkadiusz Kaniak z PSP w województwie lubuskim. Strażacy posiadają nie tylko niezbędne umiejętności, ale również specjalistyczny sprzęt.

Posiadamy odpowiedni sprzęt. Nosze, sprzęt do stabilizacji ciała, defibrylatory, czy nawet respiratory. Tę pierwszą pomoc medyczną jesteśmy jak najbardziej w stanie zapewnić.

Dodaje Kaniak. Strażacy udzielają pierwszej pomocy nie tylko podczas wypadków samochodowych, czy też pożarów - jeżdżą również w razie takiej konieczności - na wezwanie do domów żaran.

"Edukacyjny ekotaras" w Olsztynie. Wirtualny spacer i wizualizacja
O pracy straży mówi Arkadiusz Kaniak