Fajerwerki to materiały wybuchowe! Straż pożarna apeluje o ostrożność!

2020-12-31 8:24 Klaudia Pieszczyńska
sylwester
Autor: pixabay.com

Wielu żaran chce hucznie powitać Nowy Rok. Podczas zabawy sylwestrowej należy jednak zachować ostrożność, o co apeluje straż pożarna. Fajerwerki to w końcu materiały wybuchowe.

Już dziś Sylwester, najhuczniejszy dzień w roku! Wielu żaran zechce powitać go fajerwerkami. Straż pożarna apeluje jednak o ostrożność - są one niebezpieczne! 

Pamiętajmy o tym, żeby bezwzględnie przeczytać instrukcję i ją przestrzegać. Nie róbmy tego pięć minut przed samym użytkowaniem materiałów, dajmy sobie na to więcej czasu. 

Mówi Arkadiusz Kaniak, rzecznik PSP w Zielonej Górze. Podczas puszczania petard należy przestrzegać również podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Zachowajmy bezpieczną odległość od źródła ognia. Pamiętajmy, że rakiety odpala się tylko na dużych, otwartych przestrzeniach, gdzie nie ma ryzyka pożaru. Nie zbliżajmy się do niewybuchu. 

Nigdy nie należy rzucać petardami, ani odpalać ich w ręku - rozgrzany pręt sztucznych ogni może mieć temperaturę 600 - 700 stopni.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sylwester w czasie pandemi [Sonda]