Będzie kasa dla młodych sportowców

2022-11-25 6:27
stypednia
Autor: pexels.com

Młodzi sportowcy z naszego regionu z szansą na dodatkową kasę. Ruszył nabór wniosków o stypendia sportowe Marszałka Województwa Lubuskiego. Kto może starać się o pieniądze?

Stypendia sportowe Marszałka Województwa Lubuskiego dla najbardziej utalentowanych młodych sportowców z województwa zostaną przyznane już po raz szesnasty! Już można składać wnioski.

O pieniądze mogą starać się zawodniczki i zawodnicy, którzy uprawiają sport znajdujący się w programie Igrzysk Olimpijskich. Są różne kategorie. To : junior młodszy, junior młodzieżowiec będący w pierwszym roku kategorii seniora czy osoby z niepełnosprawnościami które osiągnęły wysokie wyniki sportowe. Kasę mogą otrzymać zarówno sportowcy startujący indywidualnie jak i zespołowo.

Najważniejsze, żeby spełnić jeden z kilku warunków. Chodzi o zdobycie w roku poprzedzającym przyznanie stypendium : medali na mistrzostwach Polski, Europy czy Świata lub reprezentację kraju na tych wydarzeniach, czy na Igrzyskach Olimpijskich lub Paraolimpijskich.

Wnioski można składać do 16 grudnia.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE