Świat Ani z Zielonego Wzgórza w... Zielonej Górze!

2022-07-21 12:58
Zlot fanów Ani z Zielonego Wzgórza
Autor: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze

Nasz region słynie z zieleni, ale tym razem chyba przesadziliśmy... W Zielonej Górze odbędzie się zjazd fanów Ani z Zielonej Wzgórza. W programie nie tylko czytanie!

W poniedziałek w Bibliotece Norwida zrodzi się świat iście książkowy. To za sprawą zjazdu fanów i fanek Ani z Zielonego Wzgórza. Event dedykowany jest nie tylko czytelnikom, którzy znają i kochają niesforną rudowłosą dziewczynę, ale też Lubuszanom, którzy dopiero wejdą w świat Zielonego Wzgórza.

To jest impreza dla osób w każdym wieku. Zapraszamy zarówno mamy z córkami i synami, jak i babcie i dziadków z wnukami, ponieważ zaplanowaliśmy bardzo atrakcyjny program. Będziemy czytać fragmenty najnowszego wydania "Anne z Zielonych Szczytów" w tłumaczeniu Anny Bańkowskiej. Poza tym quiz wiedzy o przygodach Ani Shirley, konkurs na najlepsze przebranie, a także dla najmłodszych zabawy, konkursy i koło fortuny ZGranej Rodziny

- mówi Anna Urbańska z biblioteki.

We wspomnianych konkursach będzie można wygrać zestawy książek „Anne z Zielonych Szczytów” i „Anne z Avonlea”, a na czytelników w przebraniu czekają niespodzianki. Organizatorzy zachęcają też do przyniesienia swoich egzemplarzy "Ani z Zielonego Wzgórza".

Zlot fanów i fanek Ani z Zielonego Wzgórza odbędzie się w poniedziałek 25 lipca o godz. 16:30 w filiach 4 i 9 na ul. Podgórnej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE