Zwierzyniec: W ten weekend rusza 23. Letnia Akademia Filmowa

2022-08-05 15:21
zamość
Autor: https://pixabay.com

Na miłośników kina czeka 150 projekcji, cztery koncerty, dwa spotkania literacko-teatralne. Będzie też wiele rozmów z twórcami kina. To wszystko w trakcie dziewięciu dni festiwalu.

Podczas tegorocznej edycji kinomaniacy będą mieli okazje wziąć udział w wielu wydarzeniach, w tym spotkania, koncerty i  projekcje wyświetlane  w  kilku cyklach.

Przegląd twórczości ikony kina Ingmara Bergmana, retrospektywa francuskiego reżysera i aktora Bertranda Mandico, filmy na jubileusz 50-lecia pracy twórczej Joanny Żółkowskiej czy filmy pod mocno aktualnym dziś hasłem „Emigranci".Tradycyjnie na LAF pokazujemy dobre filmy, spośród których wiele to projekcjeprzed oficjalnym wejściem na ekrany polskich kin. Najwięcej ich znajdziemy w cyklu „Klubowy karnet”.Joanna Żółkowska świętująca 50-lecie pracy twórczej.  Filmoznawca Paweł Aleksandrowicz przygotował przegląd „Archeologia kina” i wybrał dla widzów siedem znakomitych tytułów, które zobaczymy opatrzone komentarzem eksperta. Od kilku lat cyklem z nietypowym programem jest „Strachy na LAF-y”. To okazja do zobaczenia 10 najlepszych niekomercyjnych horrorów z ostatnich dwóch lat. W tym roku aż osiem z nich pokazanych zostanie przedpremierowo. Dobre filmy czekają też na najmłodszych w cyklu „Król LAF” - informują organizatorzy.

Na festiwalu pojawią się między innymi  Joanna Żółkowska, Aleksandra Popławska, Kinga Dębska, Hanka Brulińska, Andrzej Grabowski, Adam Woronowicz, Robert Gliński, Tomasz Schuchardt, Mateusz Banasiuk, Mariusz Drężek, Lech Dyblik, Tomasz Habowski czy Grzegorz Linkowski.

 23. Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu rozpocznie się przedpremierowym pokazem komedii obyczajowej „Chrzciny” w reż. Jakuba Skoczenia.

Festiwal potrwa od 7 do 15 sierpnia w Zwierzyńcu. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Filmowa Warszawa.

zamość
Autor: LAF
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE