Zwierzyniec : Będzie Lodówka Społeczna. Skorzystają restauratorzy , mieszkańcy i turyści

2021-05-25 8:12
zamość
Autor: https://pixabay.com/pl

​W Zwierzyńcu stanie Lodówka Społeczna. To propozycja dla wszystkich którzy mają za dużo jedzenia i dla tych którzy mają go za mało.

Lodówka Społeczna to ogólnopolski pomysł Fundacji "Weź pomóż". Jej zamysłem jest dzielenie się żywnością i jednocześnie zapobieganie marnowaniu się jedzenia. Inicjatywę chce wprowadzić na zwierzyniecki grunt właściciel jednego z pensjonatów- Marek Kloc.

- Pomyślałem, że taka inicjatywa jest bardzo pożyteczna i chciałem wziąć w niej udział. Mam miejsce, w którym taką lodówkę mogę postawić, mogę się nią opiekować, dostarczyć prąd i sprzątać- przyznaje Marek Kloc.

Marek Kloc z pomysłem zwrócił się do władz Zwierzyńca, które inicjatywę poparły i zaoferowały się, że lodówkę kupią.

- Jesteśmy na etapie dogadywania się odnośnie zakupu tej lodówki . Chcielibyśmy by była to lodówka nasza, miejska w użyczeniu w  miejscu ogólnodostępnym dla mieszkańców, dla tych, którzy potrzebują. Być może będą mogli z niej skorzystać również turyści. Dzielenie się dobrem jakim jest żywność jest bardzo cenna - informuje Burmistrz Zwierzyńca- Urszula Kolman.

Lodówkę społeczną w żywność zaoferował się zaopatrywać Marek Kloc, który uruchomił też zbiórkę na stronie zrzutka pl. Zebrana kwota ma zostać przeznaczona na zakup jedzenia i monitoring miejsca. Społeczna Lodówka to inicjatywa, w którą mogą się włączyć również inni właściciele restauracji czy pensjonatów oraz sami mieszkańcy chcący podzielić się żywnością z innymi.  Co dodatkowo pozwoli zapobiec marnowaniu się żywności. Lodówka Społeczna ma zostać udostępniona pod koniec maja.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE