Zamościanie zainteresowani zakupem taniego węgla

2022-11-25 15:14
zamość
Autor: https://pixabay.com/pl

Około pięciuset Zamościan wypełniło ankiety w których deklarowali chęć zakupu opału po preferencyjnych cenach. Dziennie około 100 wniosków o tańszy węgiel spływa do zamojskiego urzędu. Mimo takiego zainteresowania mieszkańcy nie mogli jeszcze zakupić tańszego opału.

Na jakim etapie jest obecnie  Miasto w realizacji programu  preferencyjnej sprzedaży  węgla dla gospodarstw domowych ?  Czy umowa z kopalnią została już zawarta?

- Miasto Zamość przystąpiło do programu preferencyjnej sprzedaży węgla dla swoich mieszkańców . Jest duże zainteresowanie węglem wśród Zamościan.  Jesteśmy na etapie podpisywania umowy z  dostawcą- z kopalnią w Bogdance. Zamówionych mamy dużo węgla to jest ponad 6 tysięcy ton . Będzie to odpowiednio  proporcjonalnie dostarczane do mieszkańców miasta-   informuje  Dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej I Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zamość- Jarosław Miechowiecki.

Umowa z kopalnią ma być zawarta już w przyszłym tygodniu, dystrybucją węgla w Zamościu zajmie się Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej .​

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE