Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Zamościu

i

Autor: Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Zamościu

Zamość: Zwierzaki ze schroniska czekają na wsparcie

2023-03-16 12:09

Lubisz pomagać, jesteś pełnoletni i kochasz czworonogi? Możesz zrobić wiele dobrego dla podopiecznych Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Zamościu. Trwa nabór do wolontariatu.

Miłośnicy czworonogów poszukiwani! W zamojskim Schronisku dla bezdomnych zwierząt przebywa obecnie około 180 psów, a wolontariuszy jest tylko 20. Potrzeba zdecydowanie więcej rąk do pomocy, głównie do wyprowadzania psów na spacery.

Wolontariuszem może zostać osoba pełnoletnia, musi oczywiście lubić zwierzęta i mieć chęć do współpracy w grupie. Najważniejsze jest to, że możemy poświęcić czas tym zwierzętom. Można przychodzić zarówno na tygodniu, jak i w weekendy, święta. — mówi Lidka Wikiera, przewodnicząca wolontariatu przy zamojskim Schronisku.

Wszyscy wolontariusze przed rozpoczęciem pracy przechodzą szkolenia: BHP, szkolenie stanowiskowe oraz praktyczne szkolenie z doświadczonymi wolontariuszami.

Jest to czas na pokazanie im czy tak naprawdę jest nasza praca, co nam wolno, czego nie wolno, jakie są zasady bezpieczeństwa, jeśli chodzi o opiekę nad zwierzętami. Przez te pierwsze trzy miesiące nowi wolontariusze są pod naszą opieką, zapoznają się ze swoimi zadaniami, mogą zadawać miliony pytań. A więc tak naprawdę do wolontariatu mogą się zgłosić osoby, które kompletnie nie mają żadnego doświadczenia ze zwierzętami. — mówi Lidka Wikiera, która jest wolontariuszką w zamojskim schronisku już 15 lat.

Obecnie najbardziej potrzebne są osoby do wyprowadzania psów na spacery, ale można również pomagać przy kocich podopiecznych - głaskać, karmić i sprzątać. Poza tym wolontariusze zajmują się też innymi rzeczami:

  • prowadzeniem strony na FB, IG i www
  • robieniem zdjęć,
  • robieniem ogłoszeń
  • szukaniem nowych domów i darczyńców
  • organizowaniem zbiórek.

Nabór potrwa do początku kwietnia br. Warto przed podjęciem decyzji, porozmawiać z czynnymi wolontariuszami i dopytać, jak dokładnie wygląda ta praca. Więcej informacji i numery kontaktowe znajdziecie na FB profilu Wolontariat w Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Zamościu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE