Zamość: Zmień fryzurę i pomóż chorym dzieciom

2021-09-16 13:16
Zmień fryzurę
Autor: pixabay.com

Chcesz zrobić coś dobrego i przy okazji zmienić fryzurę? W zamojskim Ekonomiku trwa zbiórka włosów na peruki dla dzieci z chorobą nowotworową.

Zmień fryzurę i pomóż chorym dzieciom. Takim hasłem uczennice Ekonomika zachęcają do wzięcia udziału w akcji, która pomoże chorym dzieciakom odzyskać uśmiech. Wystarczy zgłosić swoją chęć w sekretariacie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu i umówić się na dogodny termin. Cięciem i stworzeniem nowej, nieco krótszej fryzury zajmą się panie, które na co dzień uczą fryzjerstwa w tej szkole. Na pomysł wpadły uczennice trzeciej klasy. Znalazły fundację, do której przekazywane będą włosy. Zorganizować akcję pomaga ich wychowawca, Piotr Grzesiuk.

Pomysł wziął się chyba z tego, że nasza koleżanka z klasy była chora na białaczkę i pomyślałyśmy, że można oddać włosy dla niej i w ogóle innym dzieciom chorym na nowotwory. — mówi Malwina Słupska, jedna z pomysłodawczyń zbiórki.

Kto może oddać włosy? Wszyscy, którzy chcą pomóc, chcą wesprzeć naszą akcję, mają chęć i długie włosy. Mogą to być osoby ze szkoły, spoza szkoły, dorośli i dzieci, kobiety, mężczyźni. — dodaje Agata Kurzepa, uczennica ZSP nr 1.

Patronat nad akcją sprawuje fundacja Przyjaźń, która bezpłatnie produkuje peruki dla chorych dzieci. Tam trafią obcięte włosy.

Warunki, jakie należy spełnić, żeby oddać swoje włosy nie są skomplikowane:

Minimalna długość włosów to 25 centymetrów.

Włosy mogą być wcześniej malowane, ale nie rozjaśniane

Przed ścięciem włosy należy umyć szamponem bez odżywki.

Więcej informacji znajdziecie na Facebooku i stronie Ekonomika

Zmień fryzurę pomóż dzieciom
Autor: ZSP nr 1 w Zamościu