zamość

i

Autor: https://pixabay.com/pl

Zamość: Zamojskie szkoły przechodzą od 19. października na zdalne nauczanie

2020-10-16 11:47

Zamość znalazł się w czerwonej strefie dlatego od 19. października lekcje będą prowadzone przez internet. Szkoły przygotowują się na powrót do nauczania online.

Jesteśmy tym zaskoczeni- przyznaje dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu im. Marii Konopnickiej- Beata Chmura. -  Zamość znajduje się w żółtej strefie dlatego szykowaliśmy się na nauczanie hybrydowe. Mamy już wszystkie procedury opracowane.  Dzisiaj spróbujemy zmienić całą organizację. Planujemy zmodyfikować plan tygodniowy, maksymalnie 6 godzin dziennie. Będziemy  starali się by przedmioty, które zdają uczniowie na maturze nie były okrojone.  Będą wyznaczone dyżury psychologa, pedagoga dla uczniów, którzy potrzebują takiego kontaktu osobistego. Ze sprzętem nasi uczniowie nie będą mieć problemów.

Problemów ze sprzętem nie będzie również w "ekonomiku".- Podczas wcześniejszej pracy zdalnej radziliśmy sobie. Pożyczaliśmy sprzęt uczniom, nauczycielom. chodzi o laptopy, kamerki pod tym względem jesteśmy wyposażeni. Dostaliśmy 15 laptopów z urzędu Miasta. Jedyny problem to  zasięg i internet w domach naszych uczniów - przyznaje Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Zamościu- Sylwia Horoszkiewicz.

Szkoły średnie pracują obecnie nad udoskonaleniem systemu nauczania online tak by nauka przebiegała sprawnie i efektywnie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE