Zamość: Wyjątkowy przewodnik

2022-08-12 15:51
Oprowadzacz zamojski
Autor: Urząd Miasta Zamość

"Oprowadzacz zamojski" to przygotowany przez mieszkańców miasta przewodnik, zawierający 12 specjalnych tras. Dostępny jest w wersji papierowej i elektronicznej.

Nieszablonowy przewodnik po Zamościu -"Oprowadzacz zamojski" to 12 tras przygotowanych przez Urząd Miasta wspólnie z mieszkańcami. Każdy, w zależności od potrzeb, znajdzie w nim trasę idealną dla siebie.

Ten przewodnik to gotowiec. Zakłada nowe spojrzenie na zwiedzanie Zamościa z perspektywy mieszkańca - oprowadzacza. Dedykowany jest wszystkim, a w szczególności osobom, które Zamość już odwiedziły. Spojrzenie z innej perspektywy powoduje zupełnie inny odbiór, dzięki czemu można odkryć miasto na nowo. Oprowadzacz zawiera przebieg i opis tras, czas ich trwania oraz dystans. Znajdują się w nim m.in. trasy: Cztery łapy po Zamościu, Szlakiem PRL-u, Szlakiem sakralnym, Z dziećmi po Zamościu czy Szlakiem Leśmiana. — mówi Barbara Godziszewska, dyrektor Wydziału Turystyki i Promocji Urzędu Miasta Zamość.

Oprowadzacz w wersji papierowej jest dostępny w Zamojskim Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej. Można go też pobrać na stronie zamosc.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE