Zamość: WORD nie egzaminuje

2022-07-07 15:13
WORD Zamość - egzaminatorzy dołączyli do ogólnopolskiego protestu
Autor: M.S Eska Zamość

Zmiana systemu i wzrost wynagrodzeń. To główne postulaty protestujących w całym kraju egzaminatorów WORD. W placówkach, w których pracownicy dołączyli do tej akcji dzisiaj i jutro (7 i 8 lipca) egzaminy teoretyczne i praktyczne się nie odbędą.

Od poniedziałku (4 lipca) trwa ogólnopolski protest egzaminatorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. Zdecydowali się do niego przyłączyć również egzaminatorzy z zamojskiej placówki - 9 pracowników jest na L4, a 3 na urlopach. W związku z tym dzisiejsze i jutrzejsze egzaminy w Zamościu oraz w oddziale terenowym w Biłgoraju, zostały przełożone na najbliższe wolne terminy, odległe o mniej więcej tydzień.

To nie jest tak, że to wybuchło nagle, ta sytuacja narasta od wielu lat. Trzeba pamiętać o tym, że stawki za egzaminy, ale również tabela wynagrodzeń, zostały określone w 2013 roku. Biorąc pod uwagę naturalny wzrost cen, jako dyrektorzy WORD, jako środowisko WORD, postulujemy o to, żeby urealnić te ceny, żeby waloryzować je co roku. — mówi Marcin Kulig, dyrektor WORD w Zamościu.

Podkreśla jednak, że nie popiera takiej formy protestu, bo odbija się ona na kursantach i na finansach ośrodka. Wygląda jednak na to, że ta sytuacja może potrwać jeszcze jakiś czas. Kolejne placówki z całej Polski dołączają do akcji, protestują WORD m.in. w Toruniu, Gdańsku, Krakowie, Rzeszowie, Gdyni, Szczecinie, Białymstoku czy Pile.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE