Zamość: Sytuacja pandemiczna w Zamościu

2021-11-30 15:58
zamość
Autor: https://pixabay.com

Jest lepiej jak tydzień temu. Jest mniej osób zarażonych, nikt tez nie umarł z powodu Covid- 19 w Zamościu.

 Jak podaje Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Zamość,  29. listopada  w mieście Zamość wykonano 165 testów na obecność COVID-19 z czego 26 okazało się pozytywnych, liczba osób objętych kwarantanną wyniosła 1089, nie stwierdzono zgonów związanych z zarażeniem. Dla porównania tydzień wcześniej wykonano 144 testy z czego 59 było dodatnich. W kwarantannie przebywało 791 osób oraz stwierdzono 2 zgony.

 Będą łóżka covidowe w "starym szpitalu" 

Jak informuje  Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o.  : od 4 listopada  zapewnia  20 łóżek dla pacjentów zakażonych wirusem SARS-COV-2, w tym jedno stanowisko respiratorowe. Aktualnie wszystkie łóżka na oddziale chorób płuc, przekształconym w tzw. „oddział covidowy” są zajęte. Stan zdrowia pacjentów leczonych w tym oddziale jest poważny.Pomimo obserwowanych wzrostów zakażeń wirusem SARS-CoV-2, szpital nie ogranicza dostępności do świadczeń w innych oddziałach szpitala. W trosce o bezpieczeństwo epidemiologiczne wszyscy nowo przyjmowani pacjenci mają wykonywane testy w kierunku koronawirusa. W przypadku potwierdzenia zakażenia, pacjenci są izolowani i leczeni zgodnie z profilem udzielanych świadczeń.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE