Zamość: Sytuacja pandemiczna w Zamościu

2021-11-30 15:58
zamość
Autor: https://pixabay.com

Jest lepiej jak tydzień temu. Jest mniej osób zarażonych, nikt tez nie umarł z powodu Covid- 19 w Zamościu.

 Jak podaje Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Zamość,  29. listopada  w mieście Zamość wykonano 165 testów na obecność COVID-19 z czego 26 okazało się pozytywnych, liczba osób objętych kwarantanną wyniosła 1089, nie stwierdzono zgonów związanych z zarażeniem. Dla porównania tydzień wcześniej wykonano 144 testy z czego 59 było dodatnich. W kwarantannie przebywało 791 osób oraz stwierdzono 2 zgony.

 Będą łóżka covidowe w "starym szpitalu" 

Jak informuje  Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o.  : od 4 listopada  zapewnia  20 łóżek dla pacjentów zakażonych wirusem SARS-COV-2, w tym jedno stanowisko respiratorowe. Aktualnie wszystkie łóżka na oddziale chorób płuc, przekształconym w tzw. „oddział covidowy” są zajęte. Stan zdrowia pacjentów leczonych w tym oddziale jest poważny.Pomimo obserwowanych wzrostów zakażeń wirusem SARS-CoV-2, szpital nie ogranicza dostępności do świadczeń w innych oddziałach szpitala. W trosce o bezpieczeństwo epidemiologiczne wszyscy nowo przyjmowani pacjenci mają wykonywane testy w kierunku koronawirusa. W przypadku potwierdzenia zakażenia, pacjenci są izolowani i leczeni zgodnie z profilem udzielanych świadczeń.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE