zamość

i

Autor: https://pixabay.com

Zamośc : Strażacy ostrzegają przed czadem . "Spotkania z nim można nie przeżyć"

2022-10-20 15:35

Sezon grzewczy trwa. W związku z tym wrasta zagrożenie zatruciem tlenkiem węgla. Straż pożarna apeluje o respektowanie zasad, które ochronią nas przed zaczadzeniem.

Czad nazywany jest cichym zabójcą. Jest bezwonny i bezbarwny.  Istnieją jednak sposoby aby uchronić się przed jego śmiertelnym działaniem.

-  Tlenek węgla powstaje w wyniku niepełnego spalania i jest bardzo niebezpieczny ponieważ zmysły ludzkie nie są w stanie zdiagnozować obecności tego gazu w powietrzu , w atmosferze, w której przebywamy , w mieszkaniu- można by powiedzieć, że w miejscu najbardziej bezpiecznym. Przy niewielkich stężeniach odczuwamy ból głowy, zmęczenie, każdy organizm będzie to różnie przyjmował. Przy dużym stężeniu pojawia się ospałość i utrata świadomości , może dojść do tragicznego finału. Spotkania z tlenkiem węgla można nie przeżyć-mówi Zastępca Komendanta Zamojskich Strażaków - Andrzej Szozda.

Żeby uniknąć zaczadzenia warto sprawdzić stan techniczny urządzeń grzewczych, zapewnić swobodny odpływ spalin, zadbać o drożność komina i zainwestować w czujnik gazu. Na szczęście w tym sezonie grzewczym w powiecie zamojskim nie doszło do przypadków podtrucia tlenkiem czadu czy zaczadzenia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE