Zamość: Propozyje Młodzieżowego Domu Kultury

2021-04-20 12:13
propozycje MDKu
Autor: MDK Zamość

Konkurs plastyczny, recytatorski, wokalny i taneczny to oferta przygotowana przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego dla dzieci i młodzieży.

Greckie klimaty to konkurs plastyczny skierowany do młodzież w wieku od 11 do 19 lat z zamojskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Wszyscy już tęsknimy za ciepłem, Grecja się nam kojarzy ze słońcem i stąd nasza propozycja. Poza tym sztuka grecka jest inspiracją dla wielu artystów. Atrakcją dodatkową będzie wystawa pokonkursowa prezentowana w nowopowstającej restauracji z kuchnią grecką na Starówce. Powinni uczestnicy tego konkursu odnieść się do kultury i cywilizacji Grecji. Technika prac: malarstwo, grafika, batik, rysunek oraz techniki mieszane. Format ma tutaj znaczenie, zwracam uwagę 50 x 70 centymetrów, prace należy dostarczyć do 7. maja. — mówi dyrektor placówki, Katarzyna Pleskaczyńska.

Kolejną propozycją MDK jest projekt ekologiczny "O czym szumią drzewa", skierowany do młodych osób utalentowanych plastycznie lub tanecznie. Natomiast wokaliści z całego województwa lubelskiego mają szansę pokazać swój talent w XI Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Koziołek -Zamość 2021”. Zamojski Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza również do udziału w eliminacjach powiatowych 40. Małego Konkursu Recytatorskiego, w którym mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Wszystkie te wydarzenia odbędą się w formie online. Szczegółowe informacje oraz regulaminy uczestnictwa znajdują się na stronie mdk.zamosc.pl.

Raport z anteny 20.04, godz.10
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE