Zamość: Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego ze wsparciem ministerstwa.

2021-12-24 14:11
Orkiestra Symfoniczna im. K. Namysłowskiego ze wsparciem ministerstwa
Autor: Urząd Miasta Zamość

Działająca od 140 lat Orkiestra Symfoniczna została pierwszą zamojską instytucją kultury objętą mecenatem państwa. Umowę w tej sprawie podpisali minister Piotr Gliński i prezydent Zamościa, Andrzej Wnuk.

23 grudnia (czwartek) podpisano umowę na współprowadzenie przez ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego. Oznacza to, że Namysłowiacy będą finansowani zarówno z budżetu państwa jaki i budżetu Miasta Zamość.

Wszystkich przekonywałem, że warto włączyć się w ten projekt. Nasza jednostka jest prawdziwą perełką na muzycznej mapie Polski, istnieje już 140 lat i w pełni zasługuje na wsparcie z budżetu państwa. — powiedział Andrzej Wnuk, Prezydent Miasta Zamość.

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu jest najstarszą orkiestrą symfoniczną w Polsce.

Objęcie mecenatem państwa kierowanej przeze mnie instytucji znacząco podnosi nasz prestiż. Cieszę się, że władze ministerstwa doceniły potencjał zamojskiej Orkiestry. Instytucja o tak bogatym dorobku muzycznym jest ogólnonarodowym skarbem kultury. — powiedział Tadeusz Wicherek, dyrektor Orkiestry.

Porozumienie obowiązuje do końca 2024 roku, a środki ministerialne będą przeznaczone na rozwój działalności artystycznej Orkiestry.

Polecany artykuł:

Zamość: Zdzierak Zamojski
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE